wtorek, 2 sierpnia 2011

Galaretka z rosołu z kurczaka

Czasami zostaje trochę rosołu i jakoś nikt nie jest chętny na niego . Ot Jedna lub półtorej porcji z którą w sumie nie wiadomo co zrobić . Można zrobić wtedy taką galaretkę z sokiem z cytryny kromką chleba i kubkiem herbaty może być śniadaniem lub przekąską . W galarecie mogą wtedy wylądować gotowane jajko w plasterkach , plasterek szynki samotny w lodówce i ugotowana marchewka z rosoły . Kawałeczek czegoś zielonego dla ozdoby . Robi się prosto do gorącego rosołu wsypuje się żelatynę miesza aż się rozpuści . W salaterce układa dodatki u mnie mięso z rosołu i marchewka . Zalewa się dodatki odstawia aby wystygło i dopiero wtedy siup do lodówki . Na drugi dzień rano zbieramy tłuszcz z wierzchu wyrzucamy i podajemy według uznania . Taką galaretkę można zrobić z korpusów , jest mile widzianym dodatkiem w gorące letnie dni , kto lubi może natrzeć miskę przed wlaniem rosołu ząbkiem czosnku nadaje to aromat galarecie .


Ja jestem w samym środku przetwarzania ogórków na zimę , kupiłam dwa worki 10 kg . Będą kiszone( w butelkach plastikowych po mleku ) i konserwowe .
Niestety kręgosłup daje mi popalić biorę zastrzyki przeciwbólowe dexak aloe nie za bardzo pomagają , najchętniej wymieniłam bym kręgosłup na nowy :) .
Dzieci jadą na kolonie z Mopsu a ja korzystam z okazji i idę na badania do Kliniki w Lublinie oczywiście na oddział zakaźny . Przepytam lekarza prowadzącego co mu wiadomo na temat nowych leków od HCV .Może jakiś będzie się nadawał dla mnie :)
Jak zwykle u mnie jak coś się dzieje to na raz:)) bo będą wymienić okna w kamienicy . we wrześniu już powinno być wszytko ukończone , na pewno będzie cieplej i nie trzeba będzie obijać je folią na zimę .