niedziela, 17 listopada 2013

Obalenie mitów na temat weganizmu / The overthrow of the myths about veg...

Wega rewolucja :)

Moja bratowa mówiła "Jesli Bóg zechce może zmienić nasze życie w ciągu jednej sekundy " ,wierzę jej bo nie raz doświadczałam tego . Teraz moje życie zmieniło się w ciągu jednej godziny .Od jakiegos czasu interesuje się zdrowym odżywianiem i pracą nas samoświadomością ,moje poszukiwania przypadkiem zaprowadziły mnie na YT gdzie przez godzinę słuchałam wykładu Gary Yourofsky .Był to dla mnie szok , psychiczny i postanowiłam zmienić swoje życie . To czego się dowiedziałam z tego wykładu postawiło do góry nogami całe moje wyobrażenie i produkcji mleka . Czy  wy wiecie ,że krowa aby "dała mleczko "jest gwałcona by zajść w ciążę .Po porodzie odbierane jest jest ciele ,a ona sama okrutnie cierpi i tęskni za swoim dzieckiem . Czy wiedzieliście ,że mleko tak naprawdę jest szkodliwe dla człowieka i jego spożycie robi nam krzywdę . W czasie słuchania tego wykładu płakałam jak bóbr , nie mogłam się uspokoić oglądając filmiki gdzie zwierzęta traktowane są tak ,że wstydze się tego ,że jestem człowiekiem . Podaję link do wykładu , dla osób wrażliwych polecam ominięcie filmów które prezentuje Gary .
Filimik który zmienił moje życie
Postanowiłam ,że ja nie chcę brać w tej męczarni zwierząt udziału ,tym bardziej ,że człowiek jest z natury roślinożerny ,a reszta to pranie mózgu reklamami . Myslicie ,że ktoś chce naszego dobra ?Guzik prawda ,jesteśmy tylko niewolnikami ,którzy żyją po to aby ktoś mógł się bogacić coraz bardziej . Po tej decyzji wiele w moim zyciu się zmieniło , nie byłam przygotowana na to jak fantastycznie można się czuć nie jedząc mięsa oraz mleka i jego przetworów . Pierwszy raz w życiu tak fantastycznie się czuje , jestem pełna energii i siły .Zniknęły jak za dotknięciem czarodziejskiej pałeczki wszelki problemy gastryczne , mam płaski brzuch . Okazało się ,że wega jedzenie jest bardzo sycące ,zdrowe i tanie . W magiczny sposób moja lodówka wypełniła się jedzeniem po brzegi !!!jestem na początku ,uczę się wega gotowania i poznaje zupełnie nowy świat .Organizm odwdzięcza mi się za każdy dzień bez tych produktów a to upewnia mnie ,że droga ta jest dobra i słuszna .Uczę się robienia wega zakupów , z roślin można zrobić wszytko to co potrzebujemy do życia .warzywa są tanie zdrowe i nie szkodzą nam w żaden sposób . Będę pisać na blogu o mojej nauce wega życia ,być może kogoś z was zainspiruje to do zmian . Zmiany sa dobre ,człowiek nigdy nie jest za stary aby się zmienić :) Moje pierwsze wega odkrycia
Sojowe mleko domowej roboty ,pychotka !!!
paszteciki krucho-drożdzowe z nadzieniem z kiszonej kapusty i fasoli

Jestem bardzo szczęśliwa ,że trafiłam na ten wykład ,rzeczywiście zmienił on moje życie i to na lepsze .Okazało się ,że w necie jest bardzo dużo blogów z przepisami wega .Kiedyś myślałam ,że weganie to nawiedzenie ludzie ,dziś śmieje się sama z siebie .Istnieje mit ,że warzywa surowe a już szczegolnie strączkowe są ciężko strawne . Ja mam chorą watrobę i nie zauważyłam żądnych ale to żadnych problemów gastrycznych związanych z wega dietą ,trzeba tylko umiejętnie wszystko przygotować .Będę się dzielić z wami przepisami na nowe dania . Jestem na początku drogi i muszę nauczyć się wszystkiego od podstaw .