środa, 29 grudnia 2010

Kłopoty ze stawami

Od dłuższego czasu dokuczają mi bóle , najgorzej dłonie ,łokcie i kolana i prawa kostka nogi . Mam te stawy opuchnięte i bolące . Lekarz rodzinny skierował mnie na badania ogólne i odczyn lateksowy RF . Odczyn wyszedł podwyższony najwięcej może być 8 ja mam 16 czyli dwa razy ponad normę . Odczyn ten jest podwyzszony przy chorobie reumatycznej i innych chorobach autoimunologicznych organizmu . Resztę wyników czyli Ob leukocyty i białko CRP mam w normie , wiec reumatyzm nie wchodzi w rachubę . Wygląda na to ,że mój organizm atakuje stawy , nie wiem jeszce czy to sarkoidoza jest tego powodem czy wirus HCV bo w obu tych chorobach sa problemy ze stawami . doraźnie dostałam środki przeciwbólowe , NABUTON VP i ZALDIAR . Biorę tylko doraźnie bo szkoda mi wątroby . Mam skierowanie do reumatologa , może uda mi się dostac do Lublina tam jest bardzo dobry reumatolog , ktory prowadzi moją znajomą z HCV i sarkoidozą .Zależy mi na nim bo ma doświadczenie z tym zestawem chorób , lekarz
rodzinny przebąkiwał coś o krioglobulinemii , to choroba towarzysząca HCV , ktorej wolałabym raczej nie mieć . Wystarczy mi to co już mam . Do reumatologa wybieram się po nowym roku bo teraz to nic już nie da się załatwić wszyscy są myślami przy Sylwestrze .

Urodziny:)

Wczoraj byly 9 urodziny Mojej córeczki Dominiki , to najsłodsze dziecko jakie mam :) od urodzenia nie sprawiła żadnych kłopotów , jest grzeczna miła kochana i bardzo pomocna . To cudowne mieć takie dziecko sam miód i przyjemność :) Upiekłam jej skromny tort i zaprosiła do siebie przyjaciółkę na poczęstunek .