środa, 27 listopada 2013

Wegańska dyniowa chałka

Czy wiedzieliście o tym ,że można upiec pyszne ciasta bez mleka i jajek ,ja do tej pory uważałam ,że to niemożliwe .Okazuje się jednak ,że człowiek uczy się ,aż do samej śmierci :))Znalazłam ostatnio ciekawy przepis , fotki apetyczne ,składniki miałam wszystkie ,więc wypróbowałam , efekt zaskoczył mnie bardzo pozytywnie smakiem i tym ,że tak pięknie mi sie upiekło . Podaję link do oryginalnego przepisu :
http://weg-anka.blogspot.com/2013/11/weganska-dyniowa-chaka.html

a oto moje ciasto

Cynamonowa kruszona to jest  strzał w 10 w wypadku tego pysznego ciasta , na pewno zagości u nas na stałe , bo dzieci lubią ciasta z cynamonem .
Jestem na początku mojej wega drogi ,moja wiedza jest jeszcze znikoma uczę się co jeśc i jak komponować posiłki . Przepisów na bezmięsne dania jest w internecie nieskończona ilośc , blogów kulinarnych typu wega również bardzo dużo . Dziękuje za komentarze , zawsze chętnie je czytam .Jesli chodzi o mleko roslinne to pozostanę przynajmniej na razie przy sojowym , raz ,że soja kilogram kosztuje 6zł a dwa ,że mi po prostu smakuje . Mleko z orzechów czy nawet z wiórek kokosowych wychodzi dużo drożej . Nie wiem czemu uważane jest za szkodliwe ? nie doczytałam jeszcze na ten temat , dla mnie przynajmniej z tego względu ,że zawiera substancje podobna do estrogenów jest jak najbardziej wskazana .Jesli ktos wie więcej na temat szkodliwości soi prosze o info chętnie poczytam . Wydaje mi sie ,ze teraz to o wszystkim źle piszą w zależności od tego kto opłaca piszącego . Ja czuję się dużo lepiej na wega diecie , mam dużo energii, ba nawet udało mi się schudnąć 2kg w ciagu tych 3 tygodni ,życia . wega .