środa, 29 grudnia 2010

Kłopoty ze stawami

Od dłuższego czasu dokuczają mi bóle , najgorzej dłonie ,łokcie i kolana i prawa kostka nogi . Mam te stawy opuchnięte i bolące . Lekarz rodzinny skierował mnie na badania ogólne i odczyn lateksowy RF . Odczyn wyszedł podwyższony najwięcej może być 8 ja mam 16 czyli dwa razy ponad normę . Odczyn ten jest podwyzszony przy chorobie reumatycznej i innych chorobach autoimunologicznych organizmu . Resztę wyników czyli Ob leukocyty i białko CRP mam w normie , wiec reumatyzm nie wchodzi w rachubę . Wygląda na to ,że mój organizm atakuje stawy , nie wiem jeszce czy to sarkoidoza jest tego powodem czy wirus HCV bo w obu tych chorobach sa problemy ze stawami . doraźnie dostałam środki przeciwbólowe , NABUTON VP i ZALDIAR . Biorę tylko doraźnie bo szkoda mi wątroby . Mam skierowanie do reumatologa , może uda mi się dostac do Lublina tam jest bardzo dobry reumatolog , ktory prowadzi moją znajomą z HCV i sarkoidozą .Zależy mi na nim bo ma doświadczenie z tym zestawem chorób , lekarz
rodzinny przebąkiwał coś o krioglobulinemii , to choroba towarzysząca HCV , ktorej wolałabym raczej nie mieć . Wystarczy mi to co już mam . Do reumatologa wybieram się po nowym roku bo teraz to nic już nie da się załatwić wszyscy są myślami przy Sylwestrze .

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

witaj, czytam często Twojego bloga, szczególnie od kiedy się dowiedziałam że jestem chora:) bardzo Cię podziwiam, za siłę jaką masz w sobie :), co lekarzy, gdybyś potrzebowała dobrego specjalisty w walce z chorobami to mogę Ci polecić kilku :
REUMATOLLOG :
Zapraszam do przychodni REUMED ul Wallenroda 2F/4 - tel do rejestracji
815243333, przyjmuje w poniedziałki od 14 : 30 lub Poradnia
Przykliniczna SPSK4 ul Jaczewskiego - przyjmuje w piatki 9 : 00. Prosze
sie zarejestrować -Ewa WIELGOSZ
Ja na zakaźnym chodzę do dr. Tomasiewicza. A jeśli chodzi o sarkoidozę płuc to do dr. Michnara na jaczewskiego przyjmuje

roxannahcv pisze...

Dziękuje za podpowiedż:) dzwoniłam Do REUMEDU zapiszę się po Nowym Roku na wizytę . Pozdrawiam i dziękuje :)

Gośka pisze...

Mam nadzieję,że uda ci się dostać do tego lekarza, do którego chodzi twoja znajoma. Zawsze to dobrze, jeśli lekarz miał już z podobnym do czynienia, niż jak tak leczy "w ciemno". Choć oczywiście rozumiem, ze nie zawsze da się inaczej.