piątek, 14 stycznia 2011

Ferie

Od poniedziałku zaczynają się ferie zimowe w szkole u moich dzieci . Dziwne te zimowe ferie bo jest bardzo ciepło i śnieg prawie cały sie rozpuścił. Dzieci by poszalały na dworze a tutaj najwyżej po błocie można się poślizgać .Może po niedzieli spadnie trochę śniegu , zobaczymy .Wczoraj wyrwałam zęba , niby nie widać było ,że jest popsuty ale bolał jak nie wiem co . Myślałam ,że uda się go uratować ale popsuł się perfidnie poniżej linii dziąsła i nic nie można było już zrobić .Muszę pochwalić mojego dentystę jako jedyny w moim mieście zgodził się mnie leczyć , bo chodziłam od gabinetu do gabinetu nie ukrywając tego ,że jestem chora na HCV i wszędzie odsyłano mnie z kwitkiem mówiąć ,że nie mają warunków do leczenia takich osób jak ja . Jedynie jeden stomatolog podszedł do tego z filozoficznym spokojem . Pytał się mnie ale o liczbę plytek i inne wyniki . Mówił mi ,że on podchodzi do każdego pacjenta tak jakby był chory na HCV i HIV i inne zakaźne choroby , bo pacjent nie musi o tym mówić a czasami jest tego nieświadomy ,że jest chory . Mój stomatolog nie dość ,że jest mądrym człowiekiem to jeszcze leczy na kasę chorych najnowocześniejszym sprzętem , zawsze za darmo znieczula i dzięki niemu pozbyłam się 40 letniej fobii dentystycznej . Oby tylko takich dentystów każdy z was spotkał na swojej drodze .

5 komentarzy:

bastamb pisze...

Taki dentysta to skarb...pozdrawiam...

Anonimowy pisze...

U mnie dentysta jak się dowiedział o HCV to przyjął, ale wiem, ze różnie to bywa.
A w Trójmieście trochę posypało ...

Anonimowy pisze...

cieszy mnie, że trafiłaś na tak dobrego lekarza

bastamb pisze...

Dziękuje za odwiedziny ....u mnie też zaczynają się ferie a śniegu ani na lekarstwo...pada deszcz...pozdrawiam i pomimo wstrętnej pogody miłego weekendu życzę!

Anonimowy pisze...

Dobrze, że udało się wyleczyć zęba. Szkoda, że w ten sposób, ale ważne że w sumie w ogóle. Dobry lekarz to podstawa w systemie lecznictwa. Niestety takich mało, ale jak widać są. I chwała im za to:)